ÜRETİM

Güntaş bugün üretiminin çeşitli aşamalarında 500 kişinin çalıştığı, 90.000 iğlik tesislerinde, günlük 60.000 kg Karde Ring, Penye Ring ve Penye Kompakt iplik üretim kapasitesine sahiptir. 

Fabrikalarımızda kaliteden ödün vermeme ilkesiyle, alanlarında lider olan Rieter (İsviçre), Murata (Japonya) gibi son teknoloji ürünü makineler ile üretim yapılmaktadır.

GÜNTAŞ’ta “toplam kalite” öncelikli hedeftir. Türkiye ve dünya piyasalarından temin edilen en kaliteli hammaddelere ileri teknoloji ve kalifiye iş gücü eklenerek, piyasalarda aranan sorunsuz ürünler elde edilmektedir.

Kullandığımız hammadde ve ürettiğimiz ipliklerimizin kalitesi, düzenli olarak son teknoloji ürünü laboratuvar test makineleri (Uster HVI1000, Uster Afis Pro 2, Uster Tester 5) ile üretimin her aşamasında kontrol edilmektedir. Hammaddedeki yabancı elyaf denetimi, ULTRAVIOLE ışınları ve LOPTEX yabancı elyaf ayırıcı makineleri ile; bobin aşamasındaki ipliklerimizin kontrolü ise USTER Quantum 4 ve Loepfe Yarnmaster Prisma sistemi ile yapılmaktadır.